Spalvotos emocijų dienos, skirtos savaitei “Be patyčių”

2024-03-19

Kovo 12-15 dienomis vyko  spalvota  savaitė „Be patyčių“. Ji prasidėjo komplimentų diena. Darželio grupėse buvo organizuojamos diskusijos apie tai, kas padeda išlaikyti gerą nuotaiką, kas vaikus džiugina. Pažiūrėję animacinį filmuką „Veidrodis“ apie komplimentus, mokytojos su vaikais aiškinosi ką reiškią šis žodis, kodėl svarbu būti nuoširdžiam, kaip pagirti, pasakyti komplimentą draugui ar šeimos nariui.  Ugdytiniai piešė savo draugus, sakė jiems gerus žodžius ir kartu žaidė bendrus žaidimus.

Emocinė sveikata yra itin svarbi kiekvieno mūsų laimei ir sėkmei gyvenime, todėl darželyje integruojamos socialinių emocinių įgūdžių ugdymo programos: „Kimochis“, „Meškučio Mukio pamokėlės“ ir „Zipio draugai“, kuriomis siekiama pagerinti vaikų emocinę savijautą atpažinti savo jausmus, įvardinti ir kalbėti apie juos, kurios skatina ieškoti draugų, spręsti konfliktus ir išsaugoti draugystę. Spalvotos dienos buvo pilnos įvairių emocijų. Mažyliai žiūrėdami į veidrodį mokėsi pažinti emocijas, atsiprašyti ir apkabinti draugą. Vyresnieji vaikai analizavo įvairias bendravimo situacijas, dalinosi savo asmeninėmis patirtimis apie tai kas juos pralinksmino, nuliūdino, išgąsdino, supykdė. Žaisdami socialinius žaidimus vaikai galėjo keistis patirtimi, dalytis šiltomis ir ilgai išliekančiomis emocijomis. Draugystę stiprino kūrybinės veiklos: gaminimas „emometro“, kad galėtų pasikeitus nuotaikai, ją pamatyti draugas, „Mano nuotaika“(iš antrinių žaliavų), „Apyrankė draugui“ ir „Draugystės dėlionė“.

Priešmokyklinukų išvados: „Pasibaigus spalvotų dienų savaitei, visi supratome, kad „draugystė – tai jėga“, „draugą pažinsi bėdoje” ir kaip gera turėti daug draugų. Po šių spalvotų dienų samprotavimų, sukūrėme „Boružėlių draugystės plakatą“.

Tegul komplimentas tampa kasdieniu įpročiu, o šypsenos nuspalvina mūsų kasdienybę!