Respublikinis projektas „Futboliukas“ darželyje

2024-04-26

„Futboliukas” – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu. Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus.

Mūsų vyresnieji žilviniečiai nuo 2023 m. spalio mėnesio dalyvauja respublikiniame projekte „Futboliukas“, kurią inicijavo  Lietuvos masinio futbolo asociacija. Kiekvieną kelionės mėnesį ugdytinių laukia nauji iššūkiai ir išbandymai. Judesio korekcijos specialistas Norbertas, stengiasi sudominti sportu ir populiarinti futbolo žaidimą. Futbolą vaikai pažįsta netik  daug žaisdami, bet ir kurdami kūrybinius darbelius. Pasitelkdami dailės techniką, su mokytoja Migle vaikai kūrė taisykles ir logotipą futboliukui, atliko įvairias lavinamąsias užduotis. Vaikai, dalyvaudami futboliuko  užsiėmimuose mokosi komandinio žaidimo, kūno ir kamuolio valdymo technikos, atlieka užduotis ir žaidžia sportinius žaidimus.

Į projektą įsitraukė ir šeimos nariai, atlikdami užduotį – kūrybinis darbas futbolo tematika. „Bitučių“ grupės Irmantės, Vyto  ir Arijaus S. ir tėveliai nustebino kūrybiškumu, pagaminę futbolo stadiono maketą, taurę ir kamuolį.

Balandžio 26 d.  futbolo būrelio vaikai buvo pakviesti į darželį “Jūratė”, kur vyko draugiškos futbolo varžybos. Žilviniečiai ne tik pasportavo, bet ir puikiai atskleidė savo gebėjimus mušdami įvarčius į priešininkų vartus. Organizuojant žaidimus siekiama skatinti draugystę, stiprinti vaikų sveikatą ir suteikti teigiamų emocijų.