Rugsėjo mėn. renginiai

Kūrybinis-meninis projektas „Žaidimų laukas“
Priešmokyklinio ugdymo grupės „Peliukų mokyklėlė“ vaikai įsijungė į Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio inicijuojamo kūrybinio-meninio projekto „Žaidimų laukas“ veiklas. Kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagoge R. Juodviršyte atliko praktines užduotėles lauke. Vaikams buvo smagu verti vėrinukus iš lapų, dėlioti vabalus iš gamtinės medžiagos, vyti voratinklius, bandyti sugauti vėją…

Gamtos gėrybių paroda „Rudens kraitelė 2019“ gamtos mokykloje
Rugsėjo 27 d. „Boružėlių“ grupės vaikučiai važiavo į edukacinę ekskursiją į Gamtos mokyklą. Vaikai su auklėtojomis nuvežė bendruomenės narių surinktas rudens gėrybes, kurios buvo panaudotos parodai – akcijai „Rudens kraitelė 2019“ ir pavaišinti Gamtos mokykloje esančius gyvūnus. Rudeniška saulėta diena suteikė daug teigiamų emocijų, vaikai pamaitino triušiukus ir apžiūrėjo 35 parodos ekspozicijas.

Rudens lygiadienis
Rugsėjo 20 d. rudens lygiadienis. Auklėtojos Giedra, Zita, Nijolė pravedė nuotaikingą rudens pramogą „Moliūgo gimtadienis“. Pramogos metu vaikai minė mįsles apie vaisius ir daržoves, dalyvavo varžytuvėse: „Kas daugiau surinks moliūgų“, „Surūšiuokim daržoves“, žaidė „Moliūgų boulingą“, šoko pagal smagią muziką, ragavo moliūgų pyragą ir rinko didžiausią moliūgą – karalių. O smagiai nusiteikę, visi draugiškai sudėliojo nuostabų moliūginį traukinuką.

Respublikinė iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“
Mūsų darželis įsitraukė į Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuojamą iniciatyvą „Aktyviai, draugiškai, sveikai“. Rugsėjo 9-13 d. vyko saugaus eismo savaitė, kurios metu vaikai aiškinosi ką reiškia šviesoforo spalvos,  pasakojo kaip saugiai pereiti gatvę, diskutavo kaip elgtis su ugnimi ir su nepažįstamais žmonėmis, ir žaidė didaktinius žaidimus. Priešmokyklinės grupės vaikai lankėsi  Panevėžio policijos komisariato „Saugaus eismo klasėje“.  Susipažinę su kelių eismo taisyklėmis, kelio ženklais vaikučiai smagiai važinėjosi dviratukais ir paspirtukais.
Judėjimo savaitės metu (16-20 d.) visi darė kolektyvines rytines mankštas, atliko kvėpavimo pratimus, dalyvavo bėgime „Apibėk darželį“. Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneris pravedė vaikams krepšinio pamokėles. Vaikams buvo smagu pramogauti, lenktyniauti, žaisti  judriuosius žaidimus kieme. Rugsėjo savaitė (23 -27 d.) skirta sveikam maistui. Jos metu vyko pokalbiai apie vaisių, daržovių naudą sveikatai,  vaikai ragavo įvairius vaisius, daržoves, žaidė pojūčių žaidimus. Į sveikatingumo dieną buvo pakviesti lopšelio – darželio „Žibutės“ priešmokyklinukai, kurie  kartu mankštinosi, apibėgę darželį, draugiškai varžėsi linksmose estafetėse ir valgė virėjų keptus obuolius.

Iniciatyva ,,Pasakų iššūkis 2019“
Į Prienų krašte kilusią iniciatyvą ,,Pasakų iššūkis 2019“ įsitraukė ir mūsų darželio priešmokyklinė grupė. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė R. Juodviršytė pagal rekomenduojamą sąrašą sekė  ir aptarė pasakas su vaikais.