Edukacinė programa „Aktorius lėlininkas“ Panevėžio lėlių vežimo teatre

2024-03-22

Norint pamilti lėlių teatrą, reikia jį pažinti. Spektaklis, kuriame atgyja teatrinė lėlė – tai rezultatas. O kaip jis kuriamas?

Kovo 21 d. ugdytiniai keliavo į Panevėžio lėlių vežimo teatrą, dalyvauti edukacinėje  programoje „Aktorius lėlininkas“. Žilviniečiai  jos metu susipažino su teatro atsiradimo istorija,  žiūrėjo ištraukas iš spektaklių. Aktoriai vaikams demonstravo skirtingas lėles (pirštinines, lazdelinis, šešėlinių, mišraus valdymo lėles, marionetes ir kt.) ir pasakojo kaip jos gaminamos ir valdomos.

Vaikai pasivaikščioję po lėlių vežimo teatrą, pasigrožėję teatro lėlėmis ir  edukacija, išsakė savo mintis: „man patiko kad keičiasi lėlės“, „man tai -mergaitė su degtuku“, „man juokinga kai gėrė vandenį ir jį išpylė“, „Man patiko kur abu pykosi“,  „Man patiko tas su ilgu kaklu, tas didelis“, „Man patiko katinas – pirštininė lėlė, bet buvo ir tampomų ant siūlų“. Visiems vaikams labai patiko pati kelionė, nes buvo smagu keliauti su draugais.

Mokytoja pasiūliusi parašyti sveikinimą aktoriams, nes šiandien yra Tarptautinė lėlininkų diena, mažoji Austėja  palinkėjo „Linkiu daug ŠIRDŽIŲ“