Sveikatingumo savaitės

2022-05-27

Gegužės 10 d. prasidėjo sveikatingumo savaitė. Judrią dieną vaikai darė rytines muzikines mankštas, atliko fizinius pratimus su judesio korekcijos specialistu Ryčiu, įveikė užduotis su kliūtimis, žaidė judriuosius žaidimus  „Trečias bėgas“, „Pralįsk ir susikeisk vietomis“ ir „Pagauk draugą“ir kt.  Po pietų darželio kieme Panevėžio žmonių su negalia Sąjungos pirmininkas Jonas vaikus, tėvelius ir darbuotojus supažindino su žaidimu „Bočia“

11 dieną  svečiavosi Panevėžio visuomenės biuro specialistės Žydra ir Sandra, kurios pravedė edukacinę veiklą „Švarių rankų jėga“. Jos metu ugdytiniai su personažais Sveikatuke ir Nežiniuke, darė mankštą, prisiminė asmens higienos įpročius, žiūrėjo pamokančius filmukus, šoko ,,Švarių rankų“ šokį. Už aktyvų dalyvavimą vyresnieji vaikai gavo paskatinimo dovanėles. Savo įgūdžius vaikai įtvirtino taisyklingai plaudami rankas ir piešdami piešinėlį „Švarios rankos, bakterijoms „Ne“.  O kieme vyko pati smagiausia krepšinio pamokėlė, kurią pravedė krepšinio treneris Benas kartu su talismanu Liūtu. Vaikai ne tik mokėsi pataikyti į taikinius, žaisti su taisyklėmis, bet ir švelniai apkabinti draugą.

Gegužės 12 d.  Vaisių dieną vaikai tyrinėjo vaisių išvaizdą, sandarą, grupavo pagal spalvas, formas, juos svėrė, skaičiavo ir ragavo. „Bitučių“ ir „Boružėlių“ grupių vaikučiai apsilankė darželio virtuvėje, kurioje stebėjo ir aiškinosi kaip gaminamas vaisių kokteilis. Vartydami knygeles, tyrinėdami, žaisdami stalo žaidimus, kurdami plakatą ir verdami vaisių  vėrinukus, vaikai įgijo naudingos patirties: įtvirtino vaisių pavadinimus, spalvas, aptarė skonio savybes ir išsiaiškino kur jie auga, kokias turi maistingąsias medžiagas. Svarbiausia vaikai žino, kad kasdien valgydami vaisius, jie auga sveiki ir stiprūs.

13 d. vyko paspirtukų – dviratukų diena. Pakartoję eismo taisykles, vaikai saugiai, praleisdami pėsčiuosius važinėjo dviratukais ir paspirtukais.

16-17 d. organizuotos šokių dienelės. Visur  skambėjo linksma vaikiška muzika, pagal kurią vaikai judėjo, šoko atskleisdami savo ritminius gebėjimus ir teigiamas emocijas. Šokdami kartu, Žilviniečiai įsijungė į Sveikatiados organizuojamą konkursą ,,Šok – nesustok“.

18 d.- pavasarinė diena skirta žaidimams su kamuoliu. Ypač vaikams patiko žaisti „Kvadratą“,  „Kalimbambą“  ne tik su draugais bet ir su mokytojomis….

Vaikai renginių įspūdžius atskleidė savo kūrybiniuose darbeliuose.