STEAM pažintinės savaitės

2022-06-27

Gamtos tyrinėjimas darželyje yra labai svarbus, kadangi tyrinėdami gamtos lobyną vaikai susipažįsta su naujais dalykais, kuriuos svarbu ne tik stebėti, bet ir pačiam atrasti, eksperimentuoti – juk aktyvioje veikloje ikimokyklinukas patiria atradimo džiaugsmą.

Oras džiugina, vaikai šauniai leidžia laiką kieme. Pažintinių  savaičių metu vaikai stebėjo darželio kieme augančias gėles, ropojančius vabzdžius, saulės apšviestus daiktus, šešėlius, lygino medžių lapų dydžius, formas, liejo dažus ant šlapio asfalto. Kartu su draugais prižiūrėjo šiltnamyje ir pakeltose lysvėse augančias daržoves, prieskonius, išbandė naują „Basų kojų taką“. Linksmai žaidė naujus sportinius žaidimus („Išsilaikyk kiek gali ilgiau“, „Pataikyk į takinį“, „Nušok į tolį“ ir kt.)..

„Boružėlių“ grupės komanda vyko į ekskursiją į sraigių ūkį, kuriame stebėdami sraigių gyvenimo sąlygas ir edukacinius filmukus, sužinojo apie sraigių gyvenimą – nuo kiaušinėlio iki sraigės.

Žilviniečiai atliko bandymus su vandeniu ir smėliu, ieškojo atsakymų į iškilusius klausimus (Kur prapuola vanduo? Kodėl taip greit susigeria į smėlį? Kiek lašelių, kiek kamštelių telpa į tam tikros talpos indus).Vieni kasė duobes, kiti – nešė ir pylė vandenį, dar kiti – tiesė vamzdžius, stebėjo kaip jais teka vanduo. Vaikų mintys: “Smėlyje labai greitai dingsta vanduo…”, “Daug vandens reikia atnešti…”, “Yra smėlyje tarpelių, todėl greitai sugeria…”

“Bitučių” grupės mokytoja su vaikais įkūrė „Sushi kavinę“.

Ugdant vaiko aplinkos pažinimą palaipsniui tobulinamos ir kitos sritys: socialinės ir tarpkultūrinės aplinkos pažinimas, komunikacija, gamtinės aplinkos pažinimas, o taip pat pagarba gyvybei.

Nuo mažens lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ ugdytiniai mokomi pažinti ir perimti savo tautos kultūrą, papročius ir tradicijas. Artėjant Joninėms, mokytojos  su vaikais aptarė Joninių papročius ir tradicijas, darželio pievelėje rinko žolynus, juos rūšiavo, pynė vainikėlius, apyrankes, kūrė knygų  skirtukus ir žiedų paveikslus. Džiaugsmingai pasveikino darželio darbuotoją Janiną.