Ilgalaikis projektas „Skaitykime knygeles vaikams“

Visą lapkričio mėnesį įgyvendinome ilgalaikį projektą „Skaitykime knygeles vaikams“. Jo metu vaikai klausėsi skaitomų kūrinėlių, įvardino, aptarė patikusius veikėjus. Aiškinosi naujų žodžių reikšmes, mokėsi pažinti raides ir patys draugams pasakojo savo mėgstamas pasakas. Salėje logopedė organizavo savo vaikystės „Senų knygų“ parodą. Ugdytiniai domėjosi senomis knygų iliustracijomis, knygelių gamyba. Vaikai suprato, kad knygutes reikia tausoti, o suplyšusias knygutes galima suklijuoti. Darželyje vyko akcija „Knygų mainai“ , kai vaikai su mokytojais dalinosi perskaitytomis knygelėmis. Labiausiai ugdytiniams patiko piešti ir vaidinti pasakų veikėjus, pagal mokytojų sekamas pasakas.
Skaitykime knygeles, nes skaitymo ritualai, kuriuos susikuriame, tokie kaip skaitymas prieš miegą susirangius šalia vaiko jo lovelėje, stiprina mažylio saugumo jausmą.
Nuo lapkričio 10 iki 30 d. organizuota Respublikinė priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda ,,Pasakų knygelės viršelis“, kuri skatino priešmokyklinio amžiaus vaikų norą skaityti, pažinti raides, jas kopijuoti ir rašyti, atskleisti meninę raišką, kūrybiškumą ir estetinį suvokimą. Visiems dalyviams įteiktos Padėkos.
Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jovita Laurinavičienė sukūrė elektroninę  knygą ,,Pasakų knygelės viršelis“, kurią sudarė vaikų kūrybiniai darbai.   E.knygą galite peržiūrėti čia: https://read.bookcreator.com/a85EFp7c5ZeDb5ZpFC96GibdEj92/KXGFuaRGQ0isiTjwlOKpQA