Dalyvavimas SEU olimpiadoje „Dramblys“

2022-03-22

Dramblys.lt  – tai socialinė iniciatyva, siekianti, kad Lietuvos švietimo sistemoje ir ugdymo procese atsirastų daugiau dėmesio emocinio intelekto bei socialinių emocinių kompetencijų lavinimui.

2022 m. Draugiškoji SEU DRAMBLIADOS organizatoriai VšĮ „Pozityvaus ugdymo institutas“, Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija, VšĮ „Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centras”.

Renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir kartu atliekant bendras užduotis stebėti SEU pažangą.
DRAMBLIADOS uždaviniai:
– Renginio metu ugdyti(s) 5 pagrindines socialines emocines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykius, atsakingų sprendimų priėmimą;
– Atliekant DRAMBLIADAI skirtas užduotis įtraukti kuo didesnę dalį mokinių;
– Įtraukti net tik mokinius, bet ir suteikti galimybę dalyvauti tėvams bei mokytojams; Pastaruoju metu daug  kalbama apie žmogaus socialinį emocinį intelektą, kuris  yra be galo svarbus, nes formuoja vidines nuostatas, vertybes.

Šiais metais SEU olimpiadoje ,,Dramblys“ dalyvavo jau 2 Panevėžio lopšelio – darželio ,,Žilvinas“ grupės: priešmokyklinė ,,Peliukų mokyklėlė“ ir ikimokyklinio ,,Pelėdžiukai“. Visą savaitę vaikai kartu su mokytojomis atliko ,,Dramblio“ atsiųstas užduotis, gilinosi į emocijų ir  jausmų pasaulį, juos įvardino, mokėsi draugauti bei spręsti konfliktus, pažinti vienas kitą ir save. Savaitė buvo pilna pokalbių, žaidimų, diskusijų ir naujų įžvalgų.