Vasara, knygos, raidės, pramogos…

2022-07-08
Vasara darželyje kupina stebėjimų, kūrybinių veiklų, žaidimų ir vandens pramogų, kurių metu kryptingai lavinamos įvairios vaikų kompetencijos.
Birželio paskutinės savaitės skirtos knygelių skaitymui, raidžių pažinimui metu, susitikimui su rašytoja-pasakų kūrėja Neringa Tik ir edukacinėms išvykoms. Kad vaikai „susidraugautų“ su raidėmis, stengiamės plėsti vaikų suvokimą per įvairiausią veiklą: liečiant, piešiant, dėliojant iš įvairių medžiagų, ieškant panašių raidžių aplinkoje…
Edukacinę išvyką vaikams į miesto Bitės-Petkevičaitės biblioteką organizavo „Boružėlių ir „Pelėdžiukų‘ grupių mokytojos. Bibliotekoje visiems buvo linksma, įdomu ir smagu. Bibliotekininkės įtraukdamos vaikus į įvairias veiklas, pasakojo istoriją apie kiškį, kuris mokosi drąsos.
„Drugelių“ ir „Žuvyčių“ grupių komandos keliavo į Panevėžio lėlių vežimo teatrą, kur mažyliai turėjo galimybę pamatyti spektakliuką “TRAKŠT BRAKŠT” ir iš arti susipažinti su teatro atributika.
Pelėdžiukų grupės mokytoja pravedė vaikams naratyvinį žaidimą “Kelionė prie jūros pas kapitoną Flintą”: perskaitę žinutę ant smėlio, padarę mankštą, susikrovę kuprinę, pasistatę būrinius laivelius, vaikai „keliavo“ prie jūros.
Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną žilviniečiai paminėjo skaitydami legendas, vartydami Lietuvos vaikišką enciklopediją, klausydami Tautinės giesmės, kurdami karūnas bei statydami įvairiausias pilis.
Smagu kai vaikai aktyviai leidžia laiką lauke, patirdami judėjimo laisvę, atskleisdami pažintinius, socialinius, komunikacinius gebėjimus, saviraišką bei kūrybiškumą.